W czasach kiedy wciąż zwiększa się zanieczyszczenie powietrza, a temat smogu nie jest nam obcy warto zadać sobie pytanie czy rzeczywiście powietrze, które nas otacza jest dobrej jakości?

Czy istnieje jakikolwiek sposób na to, aby polepszyć jakość otaczającego nas powietrza oraz zmniejszyć ilość wchłanianych przez nas szkodliwych substancji? Oczywiście że tak.

Nie przeprowadzono jeszcze niezależnych badań, które potwierdzą 100 % skuteczność oczyszczaczy powietrza, jednak zostały one stworzone z myślą o alergikach, astmatykach i dzieciach. Jednak wszyscy Ci, którzy zdecydowali się na zakup odpowiedniego urządzenia, potwierdzają, że różnica powietrza w ich mieszkaniu jest kolosalna.

Jak działa takie urządzenie? Jest bardzo proste! Oczyszczacz tworzy obieg powietrza, zasysając powietrze z otoczenia i przepuszczając je przez wiele filtrów, by następnie wypuścić je z powrotem do otoczenia.

Istnieje na rynku wiele urządzeń większych mniejszych, tańszych lub droższych, które mają za zadanie poprawić jakość powietrza. Tych rodzajów jest naprawdę sporo. Są urządzenia, które skutecznie wyłapują zanieczyszczenia jak np. sierść zwierząt. Istnieją też filtry węglowe, które pochłaniają brzydkie zapachy np. te z dymu tytoniowego. Takie urządzenia polecane są astmatykom i alergikom. Stworzono też oczyszczacze ozonowe, oraz filtry elektrostatyczne, dzięki którym zanieczyszczenia trafiają do specjalnej komory. Dostępne są również filtry wspomagane przez lampy UV oraz filtry wodne.

Pamiętajmy jednak, że jak wszystko w dzisiejszych czasach, urządzenie takie ma plusy i minusy. Ostatnie filtry, wodne, mogą nawilżać nasze powietrze, ale jednocześnie zwiększyć poziom wilgoci, przez co zalęgną się drobnoustroje. W przypadku oczyszczaczy ozonowych, wydzielany ozon może być toksyczny dla organizmu.

Niemniej jednak zadaniem wszystkich jest skuteczne i długotrwałe odświeżenie oraz oczyszczenie otaczającego nas powietrza.

Zanim więc zdecydujemy się na zakup produktu oczyszczającego powietrze, zastanówmy się czego od niego oczekujemy i wybierzmy ten najlepszy dla nas!

W tym artykule chciałabym porównać trzy bardzo dobre filtry oczyszczające powietrze znanej marki Xiaomi.

Xiaomi to chińska marka technologiczna stworzona z połączenia pasji i najnowocześniejszej technologii. W bardzo krótkim czasie stała się rozpoznawalną na całym świecie. To marka technologiczna stawiająca na bardzo dobrą jakość.

Ale…wróćmy do naszych filtrów powietrza

Marka ta, wypuściła serie filtrów oczyszczających powietrze. Stworzone są z najnowocześniejszej technologii przy wykorzystaniu prosa kokosowego i węgla aktywnego do uzzyskania skutecznego wkładu filtrującego powietrze.

My oferujemy wam 3 różne modele filtrów powietrza, które na pierwszy rzut oka odróżnić można na podstawie koloru . Łączy je jedno – owalny kształt zapewniający 360° wchłanianie dużych cząstek i szkodliwych substancji!

Filtr zielony XIAOMI został specjalnie zaprojektowany do usuwania formaldehydu, cząsteczek PM2.5 (inaczej pył zawieszony) oraz brzydkiego specyficznego zapachu. Swoja wydajność zawdzięcza trzem osobnym warstwom filtrującym: filtrem głównym, filtrem o wysokiej wydajności H11 oraz filtrem z węglem aktywnym.

Natomiast Model XIAOMI PURPLE to gwarancja 4 – warstwowego wysokowydajnego oczyszczania. Pochłonie on z Powietrza do 99 % PM2.5i inne szkodliwe cząsteczki. Dodatkowo usunie formaldehyd, benzen, amoniak oraz niemiły zapach i dym. Filtr HEPA wykorzystany w tym produkcie często używany jest w laboratoriach i szpitalach. To właśnie dzięki niemu mamy gwarancję skutecznego wychwytywania pyłów szkodliwych. Produkt posiada powłokę antybakteryjną, która uniemożliwia transport komórek bakteryjnych.

Ostatni Model XIAOMI BLUE podobnie jak poprzednie usunie szkodliwe substancje i pyłki wiszące w powietrzu. Dodatkowo odświeży je, usuwając brzydki dym i zapach, oraz usunie wszelkie zanieczyszczenia po zwierzęcych futrach.

Każdy z tych modeli różni się niewielkim elementem, ale wszystkie mają za zadanie oczyszczać nasze powietrze z toksyn i niepożądanych substancji, pyłów PM2.5 oraz brzydkiego dymu i nieprzyjemnego zapachu.

Pamiętaj aby jednak były całkowicie skuteczne należy je wymieniać co 6 miesięcy.

Produkty te to naprawdę bardzo dobry wybór. Decydując się na odświeżacz powietrze dbasz o zdrowie Twoje i Twoich bliskich. Gwarantujesz sobie i innym czyste, świeże powietrze.

Na rynku jest ogrom wszelakich produktów, mniej lub bardziej użytecznych. Wszystko zależy od tego czego oczekujesz i ile pieniędzy chcesz na nie przeznaczyć. Wszystkie jednak łączy jedno – potrzeba zadbania o jakość otaczającego nas powietrza i nieustanna walka o nasze zdrowie. Przecież to ono jest dla nas najważniejsze prawda? 

Pełną gamę filtrów do oczyszczaczy powietrza do xiaomi zobaczycie tutaj:

https://strefafiltrow.pl/filtry-do-oczyszczaczy-powietrza-xiaomi-mi.html