Znasz sposób na zdrową, świeżą i czystą wodę na wyciągnięcie ręki? Otóż ja znam i pragnę się nim z wami podzielić.

Zacznijmy jednak od początku. Wiesz, że regularne nawadnianie naszego organizmu jest bardzo ważne w procesie jego funkcjonowania?

Ciało ludzkie w około 60 % składa się z wody. To dlatego jej zapasy należy regularnie uzupełniać. Woda w naszym organiźmie odpowiedzialna jest za regulację temperatury naszego ciała. Odpowiada za prawidłową pracę nerek. Usuwa toksyny z naszego organizmu. Wpływa kojąco na bóle głowy, podkręca metablizm. Dzięki niej nasze ciało staje się jędrniejsze, a poczucie głodu mniejsze.

Nic więc dziwnego, że modne stało się propagowanie picia zdrowej wody regularnie w ciągu każdego dnia.

Zaopatrywanie się w wodę butelkowaną czasem staje się nie lada wyzwaniem. Sytuacja w której jesteśmy spragnieni, a sklepy są pozamykane lub chwila kiedy stoimy w miejscu w którym nie mamy dostępu do sklepu by taką wodę kupić, bywa drażniąca.

Jest sposób na to aby stworzyć filtr wody i wykorzystać go gdziekolwiek jesteś. Tworzenie takiego filtra nie wymaga od Ciebie profesjonalnych i trudnych do zdobycia przedmiotów.

Wystarczy jedynie pusta butelka, kawałek tkaniny, węgiel drzewny (ten do grila), piasek, żwir lub drobne kamyki.

A więc zacznijmy przepis na domowy filtr wody.

Dno butelki ucinamy. Butelkę pozostawiamy zakręconą. Na samo dno (czyli tam gdzie znajduje się zakrętka, wkładamy kawałek tkaniny. W kolejnym etapie konieczne jest pokruszenie węgla. Węgiel ten wkładamy na wierzch tkaniny. Kolejny poziom to nasz piasek. Jeżeli jesteśmy w posiadaniu drobnego żwiru, możemy użyć go w takiej kolejności, aby największe kamienie znajdowały się na samej górze. Pierwsza i ostatnia warstwa to są właśnie kamienie.

Wszystkie warstwy, które tworzymy w ten sposób mają na celu oczyścić wodę jedynie z zanieczyszczeń.

Pierwsz warstwa – duże kamienie – oczyszcza wodę z zanieczyszczeń tych największych. Kolejne mniejsze kamyki i żwir usuwają drobniejsze zanieczyszczenia. węgiel natomiast to bardzo dobry składnik, który usuwa zanieczyszczenia organiczne. Pozostawiona na samym dnie tkanina filtruje wodę z mniejszego brudu.

I gotowe. Proste prawda?

Filtr taki nie usunie nam substancji szkodliwych, które mogą znajdować się w wodzie. Przepuszczona woda zostanie w ten sposób oczyszczona z brudu. Tak przefiltrowaną wodę możesz wykorzystać do kolejnej obróbki.

Użyj ją do zaparzenia kawy czy herbaty. Masz wówczas gwarancję, że woda którą wykorzystałeś z Twojego kranu jest świeża i czysta, a po przegotowaniu idealnie nadaje się do picia.

Dzięki takiej metodzie oszczędzasz czas, pieniądze i dbasz o środowisko. Zużycie plastikowych butelek jest mniejsze, a wodę pitną masz na wyciągnięcie ręki. Nie musisz martwić się o posiadanie wody butelkowanej i otwartego pobliskiego sklepu. Gorąco polecam.

Jeśli jednak chciałbyś pogłębić wiedzę na temat profesjonalnej filtracji zapraszam Cie tutaj. Znajdziesz tam w świetnej cenie wszystkie produkty filtrujące wodę w domowych warunkach, gdzie potrzeban jest jedynie woda z kranu.

Pamiętaj, że w tym wszystkim chodzi o zdrowie, nasze zdrowie i regularne picie wody.