Ekspresy Philips sprawiają, że wyśmienity smak i urzekający aromat kawy są dostępne dla każdego. Innowacyjne, ale wygodne w obsłudze urządzenia pozwalają na przygotowanie intensywnego napoju we własnym domu. Co decyduje o doskonałych właściwościach kawy? Wybór ziaren najlepszej klasy to jedno, ale ważna jest również jakość wody. W tym celu stosuje się filtr do ekspresu Philips. Jak wybrać filtr do ekspresu Philips?

Jak woda wpływa na działanie ekspresu Philips?

Kawowi smakosze często nie wyobrażają sobie rozpoczęcia dnia bez aromatycznego napoju, który dodaje energii i wprawia w dobry nastrój. Spotkania ze znajomymi lub rodziną przy kawie również stanowią element kultury, który jest niezastąpiony. Sposób przygotowania kawy, gatunek oraz jakość ziaren kawy mają diametralny wpływ na ostateczny smak ulubionego napoju. Należy jednak zwrócić uwagę, do czego potrzebny jest filtr do ekspresu Saeco. Twarda woda kranowa powoduje, że we wnętrzu ekspresu osadzają się zanieczyszczenia. Osad tworzy się na wszystkich urządzeniach, które mają nieustanną styczność z wodą. Do takich urządzeń należy m.in. czajnik, którego konstrukcja pozwala na zajrzenie do środka i zaobserwowanie tworzącego się nalotu. W ekspresie do kawy ma miejsce identyczne zjawisko. Ze względu na fakt, że jest zaawansowanym urządzeniem pod względem konstrukcji, osad może kumulować się nie tylko na jego ściankach, ale również przewodach. Sięgając po oryginalny filtr aquaclean lub Saeco Intenza+, w zależności od modelu ekspresu, zapewnia się ochronę urządzenia. Dzięki filtrowi zawsze zachowuje czystość i świeżość, co sprawia, że kawa nabiera pełni smaku i zniewala zapachem.

Jaki filtr do ekspresu Philips wybrać?

Aby filtr do ekspresu nie sprawiał problemów przy montażu i spełniał swoje zadanie, zawsze trzeba sprawdzić, jaki model jest rekomendowany do danego typu urządzenia. Do ekspresów Philips z oznaczeniem AquaClean pasuje filtr Saeco aquaclean CA6903. Natomiast do pozostałych ekspresów powinien być używany filtr Brita intenza+ CA6702. Korzystanie z właściwych wersji filtrów stanowi ochronę przed awarią. Ponadto zapobiega problemom, gdyby ekspres uległ awarii i konieczna byłaby reklamacja.

Oryginalne filtry Philips

Znaczenie zastosowania filtrów w ekspresach Philips

Filtr w ekspresie do kawy jest niezbędny, aby kamień nie osadzał się w jego wnętrzu. Wymienione wyżej filtry do wody Saeco aquaclean i intenza+ eliminują osady oraz drobne zanieczyszczenia. Jedynym warunkiem jest regularna wymiana. Należy je wymieniać zgodnie z zaleceniami producenta. Nowoczesna technologia ułatwia to zadanie, ponieważ najnowsze modele ekspresów sygnalizują, kiedy potrzebny jest nowy filtr. W wielu miejscach woda kranowa jest twarda, przez co kamień szybciej osadza się na takich urządzeniach jak ekspres. Nawet w przypadku miękkiej wody aquaclean ca6903 oraz Saeco intenza+ są pomocne i ich obecność wpływa na polepszeniu smaku kawy. Korzystanie z filtra zabezpiecza przed awariami sprzętu i zapobiega szybkiej wymianie urządzenia. Wpływa na przedłużenie jego żywotności. Oryginalny filtr gwarantuje najwyższą jakość kawy.

Filtry do ekspresów Philips – jak oddziałują na wodę?

W ekspresie do kawy filtr montuje się, aby oczyścić wodę kranową z niepożądanych substancji, a są to różnego rodzaju osady, bakterie i chlor. Usuwa m.in. osady wapnia, zanieczyszczenia mechaniczne, pestycydy i metale ciężkie. Substancje znajdujące się w wodzie nie tylko wpływają na nasze zdrowie, ale również na aromat i smak kawy. Chociaż w wodzie pitnej nie znajduje się dużo chloru, to jednak powoduje on zmianę smaku wody. Na szczęście filtry do ekspresu philips działają skutecznie i umożliwiają pozbycie się problemu. Wpływają na zmiękczenie wody. Smak kawy z przefiltrowanej wody jest o wiele pełniejszy i dostarcza więcej przyjemności podniebieniu.

Co warto wiedzieć o zamiennikach oryginalnych filtrów?

Oryginalne filtry do ekspresu to gwarancja, że urządzenie będzie działało prawidłowo, ale zamienniki sprawdzają się równie dobrze. Należy szukać propozycji sprawdzonych producentów, których filtry są niezawodne. Jeżeli nie potrafisz zdecydować, który filtr jest odpowiedni do Twojego modelu ekspresu, zawsze pytaj o to w sklepie. Drekker FILTRO-CA6903 jest polecanym zamiennikiem do ekspresów Philips Saeco z oznaczeniem AquaClean. Do pozostałych urządzeń pasuje Drekker FILTRO-CA6702. Podobnie jak oryginalne filtry zapobiegają osadzaniu się kamienia i eliminują z wody wiele niepożądanych substancji. Neutralizują działanie chloru, poprawiając walory smakowe wody. Sprzyjają większej żywotności urządzenia. Częste korzystanie z ekspresu sprawia, że filtr do ekspresu Philips musi być wymieniany szybciej. Każda wymiana jest równoznaczna z kosztem zakupu filtra, dlatego intensywne użytkowanie ekspresu to więcej wydatków. W takiej sytuacji zamiennik jest pożądaną opcją, ponieważ kosztuje mniej niż oryginał. Jego zakup pozwala zaoszczędzić nieco pieniędzy.

Zamienniki filtrów Philips

Jak wymienić filtr do ekspresu Philips?

Systematyczna wymiana filtra jest ważna, aby cieszyć się wyśmienitą kawą i dbać o swoje zdrowie. W przypadku Brita intenza+ filtr powinien być wymieniany mniej więcej co 2 miesiące. Dotyczy to większości filtrów w ekspresach dostępnych na rynku. Wymieniany też wcześniej filtr do ekspresu Philips umożliwia zaparzenie do 5 000 filiżanek energetyzującego napoju bez odkamieniania ekspresu. Podobnie jest z zamiennikiem. Filtr pozwala zaparzyć około 625 filiżanek kawy. Częstotliwość wymiany jest zależna od intensywności użytkowania. Należy zwracać uwagę, kiedy urządzenie sygnalizuje konieczność wymiany filtra.

Wymiana filtra nie jest skomplikowana i łatwo dojść do wprawy. Najpierw wyjmij go z opakowania i potrząsaj przez kilka sekund. Następnie odwróć do góry dnem i umieść w naczyniu z zimną wodą. Zaczekaj aż pęcherzyki powietrza, nie będą już wydostawać się z filtra. W kolejnym kroku wyjmij z ekspresu zbiornik wody i opróżnij go. W pustym zbiorniku wody umieść filtr w pozycji pionowej – tam, gdzie jest miejsce na jego podłączenie. Wciśnij filtr maksymalnie do dołu. Do zbiornika wlej wodę do maksymalnego poziomu i z powrotem podłącz do ekspresu. Zamocuj dozownik gorącej wody w urządzeniu i podstaw pod niego naczynie. Wciśnięcie „OK” spowoduje rozpoczęcie dozowania wody. Znacznik na wyświetlaczu poinformuje o zakończeniu aktywacji. Systematyczna wymiana filtra gwarantuje niezapomniany smak kawy zawsze, gdy mamy na nią ochotę.