W dobie rosnącej świadomości dotyczącej istotności spożywanych przez nas pokarmów coraz częściej zwracamy baczną uwagę na to, co znajduje się w naszej kuchni. Dbamy, by jej wyposażenie było proekologiczne, zaś kupowana przez nas żywność najwyższej jakości. Nie zapominamy również o wodzie – w domach wielu z nas znajdują się filtry dzbankowe zapewniające nam świeżą i czystą wodę pitną. Posługiwanie się tego typu filtrami może być również przejawem troski o środowisko – korzystając z wody pochodzącej z naszych kranów ograniczamy ilość zużytych plastikowych butelek. Filtrowanie wody pozwala też chronić czajnik i przedłużyć jego żywotność.

Do najpopularniejszych rozwiązań tego typu należą filtry dzbankowe BRITA, słynące z niezawodności oraz najwyższej jakości przefiltrowanej wody. Ta niemiecka firma od ponad 45 lat specjalizuje się w produkcji zaawansowanych technologicznie urządzeń filtracyjnych, które oczyszczają wodę z chloru i metali pochodzących z instalacji wodno-kanalizacyjnych – ołowiu, miedzi – oraz ograniczają ilość osadzającego się kamienia.

Decydując się na zakup dzbanka filtrującego musimy jednak liczyć się z faktem, iż nie jest to jednorazowy wydatek – każde urządzenie tego typu wymaga regularnych wymian wkładów filtrujących. W celu ograniczania kosztów wiele osób decyduje się na korzystanie z ich tańszych zamienników. Jak zawsze w takim wypadku pojawia się pytanie, czy korzystne cenowo odpowiedniki sprawdzą się równie dobrze, co oryginalne wkłady. Wątpliwości skutecznie rozwieje wyłącznie ich konfrontacja. Co ciekawe porównanie oryginalnych wkładów do dzbanków filtrujących Brita z ich najpopularniejszymi zamiennikami prowadzi do wniosku, iż jakością dorównują one oryginałom, a w niektórych testach wypadają wręcz lepiej. Warto porównać tutaj oryginalny wkład Brita MAXTRA+, który wymienić należy po przefiltrowaniu 100 litrów wody z wkładem firmy Drekker, który zdolny jest przefiltrować 150 litrów.


Różnicę w efektywności wkładów widać szczególnie wyraźnie również w przypadku domostw, w których z kranu wypływa wyjątkowo twarda woda. Nie jest tajemnicą, że wkład w filtrującym ją dzbanku zużywa się zdecydowanie szybciej, niż gdyby miał do czynienia z wodą miękką. Co ciekawe narażone na kontakt z twardą wodą zamienniki wkładów Brita MAXTRA+ są zdatne do użycia dłużej, niż oryginały. Stosowanie zamienników nie ma również negatywnego wpływu na szybkość filtrowania wody, pozwala ponadto zachować doskonały smak przefiltrowanej wody i nie ma ona żadnego wyczuwalnego zapachu.

Również składy oryginalnych wkładów są identyczne z zamiennikami. Oryginalny wkład Brita MAXTRA+ zawiera mieszankę wymiennika jonowego i aktywnego węgla – wymiennik jonowy umożliwia redukcję twardości węglanowej wody (potocznie zwanej kamieniem) oraz wyeliminowanie metali wytrącających się z urządzeń i instalacji (na przykład miedź lub ołów).
Aktywny węgiel usuwa z kolei substancje pogarszające smak wody (chlor i jego związki). Identycznie prezentują się składy tańszych odpowiedników. Wszystkie znajdujące się w zamiennikach substancje mają atest zezwalający na stosowanie ich w przemyśle spożywczym.

W przypadku wielu produktów zamienniki nie ustępują oryginałom pod względem jakości. Tyczy się to również wkładów Brita MAXTRA+. O ile inwestycja w dzbanek filtrujący jest jak najbardziej wskazana, to w trakcie jego eksploatacji można spokojnie zdecydować się na korzystanie z zamienników wkładów filtrujących.


Gdzie kupić sprawdzony wkład filtrujący?

Najbardziej sensowym wyborem będzie zakup 4 sztuk w zestawie:

https://strefafiltrow.pl/drekker-filtro-materna-filtr-zamiennik-do-brita-maxtra-4-sztuki.html

Może CIę równiez zainteresowąc zakup na sztuki:

https://strefafiltrow.pl/drekker-filtro-materna-filtr-zamiennik-do-brita-maxtra-1-sztuka.html

A może jednak ufasz tylko produktom marki Brita?

https://strefafiltrow.pl/filtry-do-dzbankow.html