"Dla każdego z nas spożywanie czystej i świeżej wody powinno być codziennym priorytetem. Aby maksymalnie ułatwić sobie to zadanie często decydujemy się na zakup nowoczesnej lodówki z dozownikiem wody."

Dystrybutor wody w lodówce – przereklamowany gadżet czy przydatna innowacja?


Chociaż na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że wkomponowany w lodówkę wodotrysk jest zbędnym dodatkiem mającym skłonić klienta do pozostawienia w sklepie większej sumy, w praktyce okazuje się to niezwykle użytecznym sprzętem. Decydując się na taki ruch możemy praktycznie zapomnieć o kupowaniu butelkowanej wody, co w dłuższej perspektywie okaże się korzystne zarówno dla środowiska, jak i naszego portfela.

Stałe koszty utrzymania dozownika

Nie możemy rzecz jasna zapominać o tym, że każdy taki dystrybutor zawiera filtr, który należy regularnie wymieniać. Oczywiście możemy zdecydować się na korzystanie z tańszych odpowiedników oryginalnych filtrów, należy się jednak wcześniej zastanowić, czy naprawdę warto? Aby to sprawdzić, przeprowadziliśmy test porównawczy dwóch szczególnie popularnych modeli.

Samsung DA29-10105J HAFEX/EXP Aqua-Pure Plus kontra SELTINO AMICO

Lodówki Samsung to najczęściej wybierane przez Polaków urządzenia tego typu, dlatego to właśnie te filtry postanowiliśmy wziąć pod lupę. Analiza składów obydwu modeli potwierdziła, iż zawierają one dokładnie te same substancje. Zarówno oryginalny filtr, jak i tańszy zamiennik, oczyszczają wodę z rdzy, kamienia, grzybów, chloru czy bakterii pochodzących z instalacji wodno-kanalizacyjnych. Obydwa są zdatne do użycia przez okres 6 miesięcy – po tym czasie przestają filtrować wodę i należy je wymienić, by nie zakłócać prawidłowego działania lodówki. Stosowanie zamiennika filtra nie wpływa na jakość, smak ani zapach filtrowanej wody, nie spowalnia również pracy urządzenia. Proces montażu oraz wymiany filtrów pozostaje równie prosty i intuicyjny bez względu na to, czy zdecydujemy się na oryginał czy jego tańszy odpowiednik.


Wyniki naszego testu są jasne – w przypadku filtra Samsung DA29-10105J HAFEX/EXP Aqua-Pure Plus bez obaw można zdecydować się na korzystanie z jego tańszego zamiennika, SELTINO AMICO, gdyż obydwa są identycznej jakości i działają w ten sam sposób. Właściciele lodówek tej marki powinni koniecznie rozważyć, czy chcą przepłacać za tę część urządzenia.

Testy opieraliśmy na produktach:

https://strefafiltrow.pl/samsung-da29-10105j-aqua-pure-plus-hafex-filtr-zamiennik.html

https://strefafiltrow.pl/samsung-da29-10105j-aqua-pure-plus-hafex-filtr.html