Kawa pobudza do działania i rozbudza zmysły. Kto nie lubi wprawić się w dobry nastrój zaraz z rana? Kawa przygotowana w ekspresie Nivona gwarantuje niezapomniane doznania. Aby zawsze czerpać przyjemność z picia energetyzującego napoju, konieczna jest systematyczna wymiana filtra. Jaki filtr wybrać? Oryginalny czy zamiennik?

Filtr do ekspresu Nivona – gwarancja pysznej kawy

Stosowanie filtrów w ekspresach do kawy wpływa pozytywnie na jej jakość. Oryginalny filtr do ekspresu Nivona Claris NIRF 700 pomaga w wydobyciu niepowtarzalnego aromatu oraz smaku każdej mieszanki ziaren. Neutralizuje chlor oraz inne związki chemiczne, które powodują pogorszenie jakości wody, a tym samym kawy. Przefiltrowana woda wzmacnia nuty zapachowe napoju.

Wymieniaj regularnie filtr Nivona, a zadbasz też o swoje zdrowie. W wodzie wodociągowej znajdują się różne substancje, których stężenie jest dopuszczalne, ale wcale nie służy naszym organizmom. Chlor trafia do wody, ponieważ jest stosowany do jej odkażania. Chociaż w wodzie z kranu nie znajdziemy go dużo, sprawia, że woda zyskuje specyficzny nieprzyjemny posmak. Niestety do wody trafiają również metale ciężkie i zanieczyszczenia mechaniczne takie jak rdza i piasek. Filtr w ekspresie sprzyja jednocześnie podniesieniu walorów smakowych kawy oraz zachowaniu zdrowia. Oryginalny filtr Nivona wypełniono organicznym materiałem – nie zawiera żadnych dodatków chemicznych.

Nivona filtr – sprawny ekspres na dłużej

W ekspresie Nivona filtr do wody odgrywa jeszcze jedną ważną rolę – sprzyja jego ochronie. Filtr eliminuje rozmaite osady, dzięki czemu nie kumulują się we wnętrzu urządzenia i nie powstaje kamień, który stanowi częstą przyczynę awarii, a na dodatek psuje smak kawy. Dzięki obecności filtra czyszczenie i odkamienianie ekspresu można wykonywać rzadziej. Wszystkie podzespoły urządzenia działają sprawniej, co przekłada się na większą wydajność i wydłużenie jego żywotności.

Sprawdź również artykuł: Jaki filtr do ekspresu Philips

Zamiennik do ekspresu Nivona – czym się charakteryzuje?

Do ekspresu Nivona filtr wody zamiennik również może być z powodzeniem stosowany. Drekker Filtro-Claris jest doskonałym zamiennikiem w niskiej cenie. Pozwala obniżyć koszty eksploatacji ekspresu. Charakteryzuje się dobrą jakością. Usuwa nieprzyjemny zapach i posmak chloru. Zapewnia możliwość przygotowania wyśmienitej kawy oraz chroni ekspres przed osadzaniem się kamienia. Zamiennik składa się z wysokiej jakości węgla aktywnego z łupin orzecha kokosowego oraz żywicy jonowymiennej. 

Jak często wymieniać filtr w ekspresie Nivona?

Oryginalny filtr do wody Nivona i jego zamiennik mają taki sam okres przydatności. W obu przypadkach filtr należy wymieniać co 2 miesiące albo po przefiltrowaniu 50 litrów wody. Zaniedbanie tej czynności przyczyni się do zanieczyszczenia wody, gromadzenia się osadów i pogorszenia smaku kawy, ponieważ filtr zamiast zatrzymywać niepożądane substancje, stanie się ich źródłem.

Wszechstronne działanie filtra – oryginał i zamiennik

Oryginalny filtr do ekspresu Nivona Claris NIRF 700 i zamiennik Drekker Filtro-Claris spełniają kilka funkcji. Oba doskonale oczyszczają wodę z chloru i innych związków, w tym z zanieczyszczeń mechanicznych. Zabezpieczają ekspres przed awariami, ponieważ zmniejszają ryzyko osadzania się kamienia. Wpływają na polepszenie jakości wody, a to ma ogromne znaczenie w wyeksponowaniu nut smakowych i zapachowych kawy. Zamiennik jest tańszy, dlatego warto zastanowić się nad jego zakupem, gdy kawa towarzyszy Ci codziennie.