Kawa z ekspresu smakuje i pachnie wybornie. Trudno porównywać ją z napojem przygotowywanym własnoręcznie, ponieważ jej walory są bezsprzeczne. Dzięki ekspresowi w każdej chwili możesz przygotować kawę jak profesjonalny barista. Przy pomocy ekspresu Lattego 5400 przygotujesz błyskawicznie różne rodzaje kawy. Jaki filtr do ekspresu Philips Lattego 5400 jest potrzebny, aby gorący napój zawsze cieszył podniebienie?

filtr do ekspresu Philips LatteGo 5400

Filtr do Philips lattego 5400 – jak działa?

Nie ma smacznej kawy bez wody dobrej jakości. Aby woda w ekspresie była czysta, trzeba zadbać o systematyczną wymianę filtra. W przypadku urządzenia Philips lattego 5400 wymiana filtra powinna odbywać się raz na 3 miesiące lub mniej więcej co 625 zaparzonych filiżanek kawy. Zapchany filtr nie tylko nie usuwa substancji wpływających negatywnie na jakość wody, ale też osadzone na nim zanieczyszczenia trafiają z powrotem do wody. Aby delektować się idealną kawą, regularna wymiana filtra jest po prostu konieczna.

Jakie zanieczyszczenia usuwa filtr do ekspresu Philips? Do zaparzania kawy używa się zwykle wody z kranu, która jest doprowadzana poprzez sieci wodociągowe, a niestety jest to woda twarda. Może odznaczać się różnym stopniem twardości, ale zawiera substancje, które niszczą jej smak i nie są przyjazne dla zdrowia. Filtr w ekspresie do kawy zatrzymuje zanieczyszczenia mechaniczne takie jak piasek i rdza. W wodzie znajdują się niewielkie ilości metali ciężkich, przede wszystkim miedzi oraz ołowiu. One również są skutecznie odfiltrowywane.

Filtr do ekspresu – zamiennik czy oryginał?

Systematyczna wymiana filtra jest konieczna i tutaj stajemy przed dylematem, czy wybrać oryginał czy zamiennik. Do urządzenia Philips Lattego 5400 pasuje oryginalny filtr Aquaclean Philips CA6903. Jest produkowany przez producenta ekspresu, dlatego wzbudza pełne zaufanie. Kupując go, zyskujesz pewność, że jego wydajność odpowiada deklaracjom producenta, a woda rzeczywiście jest oczyszczana z niepożądanych substancji.

Oryginalny filtr charakteryzuje się dobrym stosunkiem ceny do jakości, ale jeżeli chcesz zaoszczędzić, zdecyduj się na zamiennik. Zamienny filtr do ekspresu Philips Lattego 5400 to na przykład Drekker FILTRO-CA6903. Kosztuje 21,99 zł, podczas gdy oryginał 46,85 zł. Oznacza to, że na zakupie zamiennika zaoszczędzisz 24,86 zł. Zamienniki renomowanych producentów nie odbiegają jakością od oryginałów. Równie skutecznie usuwają niepożądane zanieczyszczenia i są tak samo wydajne. Czytaj również artykuł: Jaki filtr do ekspresu Philips?

Filtr do Philips lattego 5400 – jak wpływa na żywotność urządzenia?

Oryginalny i zamienny filtr do ekspresu Philips poprawiają jakość wody, a przez to sprawiają, że smak oraz aromat kawy zachwycają. Działanie filtra nie ogranicza się jednak wyłącznie do poprawy jakości napoju. Twarda woda powoduje, że na ściankach ekspresu gromadzą się osady, które przekształcają się w kamień. Sprzyja to mechanicznym uszkodzeniom i awariom. Filtr sprawia, że w wodzie jest mniej osadów, a dzięki temu urządzenie jest lepiej chronione przed usterkami.